Návšteva Bruselu – „hlavného mesta Európy“ - členmi Rady ZO OZ PŠaV, ZSŠ v krajoch Banská Bystrica, Trenčín, Žilina

dátum uverejnenia: 24. 3. 2014
čas: 12:30
kategórie: Združenie stredného školstva

Návšteva Bruselu – „hlavného mesta Európy“ - členmi  Rady ZO OZ PŠaV, ZSŠ v krajoch Banská Bystrica, Trenčín, Žilina

Na pozvanie europoslankyne  pani Kataríny Neveďalovej z frakcie Progresívnej aliancie socialistov a demokratov v Európskom parlamente sa v dňoch 16. – 19. 3. 2014  štyria členovia Rady ZO  zúčastnili sponzorovaného pobytu  pre 32 účastníkov v Bruseli.

Za Banskobystrický kraj  pani Alena Baránková, podpredsedníčka, za Žilinský kraj pani  Ing. Jitka Konáriková, členka revíznej komisie, za Trenčiansky kraj pán Mgr. Štefan Kotras, podpredseda a predsedníčka Rady ZO pani  Ing. Iveta Majerová, ktorá s pani europoslankyňou bola v kontakte.

Bohatý program pobytu bol zameraný na spoznanie pamätihodností hlavného mesta Európy. Prehliadka pôvabného stredovekého námestia Grand – Place a svetoznámeho symbolu Bruselu MANNEKEN PIS – bronzovej sošky nahého chlapca zo 17. storočia /mimochodom práve bol oblečený v jarnom oblečku/  zanechala na účastníkoch pocit pohody.

Dôležitým bodom programu bola osobná návšteva Európskeho parlamentu s pani  europoslankyňou Katarínou Neveďalovou. Pani europoslankyňa   pripravila pre účastníkov besedu s aktuálnou tematikou a zoznámila ich   s činnosťou EP, jeho kompetenciami. Upozornila na to, ako ovplyvňujú rozhodnutia z Bruselu každodenný život občanov Európy. Následne program pokračoval prehliadkou expozície Parlamentaria, ktorá priblížila návštevníkom historický vývoj EÚ od počiatku až po súčasnosť v interaktívnej virtuálnej forme. Najmä mladší účastníci sponzorovaného pobytu /študenti/ si tu prišli na svoje.

Prekvapením programu bola návšteva prísne stráženého veliteľstva NATO v Bruseli, v ktorom nás privítal J. E. pán Tomáš VALÁŠEK, veľvyslanec SR  

/ Stála delegácia Slovenskej republiky pri NATO /  a priblížil pôsobnosť tejto organizácie  a  Slovenskej republiky ako člena NATO a následne besedoval s účastníkmi.

V mene členov Rady ZO ďakujeme europoslankyni pani  Kataríne Neveďalovej za zrealizovaný príjemný pobyt, bohatý program a nové poznatky z návštevy Bruselu. Je potrebné vysloviť tiež poďakovanie asistentom pani europoslankyne za mimoriadne ľudský prístup a starostlivosť o účastníkov.

Ing. Iveta Majerová a Ing. Jitka Konáriková, účastníčky sponzorovaného pobytu

Fotografie z návštevy:       fotografia č. 1       fotografia č. 2

prejsť na zoznam aktualítPartneri

partner2 partner3 partner4 partner6 partner7 partner1

Sme členmi

partner5 partner6 partner7