Cena Európskej komisie za vynikajúce výsledky v odbornom vzdelávaní a príprave

dátum uverejnenia: 1. 6. 2020
čas: 14:23
kategórie: Združenie stredného školstva

Cena Európskej komisie za vynikajúce výsledky v odbornom vzdelávaní a príprave

Európska komisia každoročne odovzdáva ocenenia za vynikajúce výsledky v odbornom vzdelávaní a príprave (OVP). Viac o jednotlivých kategóriách nájdete na: https://ec.europa.eu/social/vocational-skills-week/awards-vet-excellence-2020_en

Ocenenia sú určené jednotlivcom, organizáciám alebo výnimočným projektom za ich prínos v oblasti OVP.

Návrhy na ocenenie v kategórii učiteľ odborného vzdelávania a prípravy je možné podať najneskôr do 20. júna 2020 prostredníctvom on-line formuláru na webovej stránke: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/VetTeacherTrainer2020.

Jedným z kritérií na ocenených je predchádzajúce získanie ceny alebo inej oficiálnej formy uznania za prácu vo svojej domovskej krajine. 

Porota, ktorej predseda zástupca Európskej komisie vyberie spomedzi uchádzačov 2 najlepších, ktorí sa zúčastnia slávnostného odovzdávania ocenení počas European skills week v novembri 2020. O absolútnom víťazovi v každej kategórii bude rozhodovať verejnosť prostredníctvom on-line hlasovania.

Tento rok porota udelí extra body žiadateľom, ktorí sa venujú prioritným oblastiam Európskej komisie pre roky 2019-2024, a to tzv. „European green deal“ alebo „A Europe fit for the digital age”, najmä pokiaľ ide o reakciu na krízu COVID-19.

V minulom roku sa medzi dvoch najlepších v tejto kategórii dostal učiteľ OVP, ktorého nominoval náš partnerský odborový zväz zo Srbska.


prejsť na zoznam aktualítPartneri

partner2 partner3 partner4 partner6 partner7 partner1

Sme členmi

partner5 partner6 partner7