Podpora školákom

dátum uverejnenia: 8. 12. 2021
čas: 12:09
kategórie: Zväz

Podpora školákom

Členovia prezídia Asociácie riaditeľov štátnych gymnázií SR  8. decembra 2021 per rollam jednomyseľne vyjadrili podporu aktivitám OZPŠaV smerujúcim k riešeniu valorizácie miezd zamestnancov v školstve tak, ako ich prezentoval predseda OZPŠaV 7.decembra 2021.

Konštatujeme, že ani táto vláda nepotvrdzuje skutkami svoje prehlásenia o tom, že vzdelávanie je prioritou. Sme si vedomí ekonomických limitov štátu, no aktuálny postoj vlády k financovaniu, osobitne k platom zamestnancov nás uráža aj spôsobom aj ponukou.  
Vidíme, aké dopady má nedofinancovanie zdravotníctva na personálnu situáciu a ten istý scenár uplatňuje vláda bohužiaľ aj v školstve. Zaviazali sme sa ako krajina na reformy vo vzdelávaní, no v tejto situácii ich nebude mať kto zrealizovať.

Jozef Škorupa
prezident ARŠG SR

 

M. Krajniak by rád podporil zvýšenie platov učiteľov

Bratislava 8. decembra (TASR)

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) podporuje, aby v rozpočtovej kapitole ministerstva školstva boli prostriedky na zvýšenie platov nielen učiteľov, ale aj ostatných zamestnancov škôl. Uviedol to v stredu pred rokovaním vlády.

"Bude to závisieť od rokovaní s ministerstvom financií, akú veľkú sumu sa podarí v najbližšom období uvoľniť," povedal Krajniak. Ako poznamenal, ministra školstva radi podporia, aby sa priestor v budúcom roku zväčšil.

KOZ SR

Rada nášho členského Odborového zväzu školstva a zástupcovia partnerských reprezentatívnych organizácií 7.12. 2021 prijali vyhlásenie k aktuálnej situácii vo financovaní školstva a vedy. Zároveň včerajším dňom Rada zväzu vyhlásila štrajkovú pohotovosť a vyzvala vládu SR, aby začala bezodkladne riešiť nepriaznivú situáciu v oblasti školstva, a to predovšetkým navýšením finančných zdrojov na zlepšenie finančného ohodnotenia všetkých zamestnancov školstva a vedy.

Školskí odborári vo svojom vyhlásení poukázali aj na skutočnosť, že školstvo je spolu so zdravotníctvom na pokraji svojich možností a bez urýchleného riešenia najvážnejších problémov môže čoskoro dôjsť k ohrozeniu funkčnosti týchto dvoch základných pilierov, ktoré sú do budúcna predpokladom dobre fungujúcej, vzdelanej a sociálne-spravodlivej spoločnosti.

Všetci zúčastnení tejto štrajkovej pohotovosti, ako aj ostatných súvisiacich aktivít s cieľom dosiahnuť finančnú, ale aj morálnu podporu zo strany štátu a koncepčné riešenie nahromadených problémov majú moju osobnú podporu a solidárnu podporu ostatných odborových zväzov združených v KOZ SR.

Marián Magdoško, v.r.
prezident KOZ SR

Bratislava, 8.12.2021


 

 

prejsť na zoznam aktualítPartneri

partner2 partner3 partner4 partner6 partner7 partner1

Sme členmi

partner5 partner6 partner7