Prečo protest?

dátum uverejnenia: 12. 6. 2022
čas: 12:28
kategórie: Zväz

Prečo protest?

Zamestnanci v špeciálnom školstve 

Vzdelávanie a výchovu žiakov s určitou formou zdravotného alebo mentálneho postihnutia od predškolského veku až po strednú školu majú na starosť pedagogickí, odborní a aj nepedagogickí zamestnanci špeciálnych škôl. Pracovať s týmito deťmi môžu len vysoko kvalifikovaní a špecializovaní zamestnanci, ktorí svoje zamestnanie berú ako poslanie. Problematická je najmä vysoká rozdielnosť potrieb detí v triedach a nedostatok pedagogických asistentov. Chýbajú tiež zdroje na zabezpečenie podporných zdravotných služieb pre deti prostredníctvom zdravotných sestier, fyzioterapeutických či rehabilitačných pracovníkov.

Vytvoriť vhodné prostredie od zabezpečenia základných životných potrieb, cez výchovu a vzdelávanie až po mimoškolské aktivity si vyžaduje množstvo profesionality, umenia a snahy 24 hodín/7 dní v týždni.        

Preto je potrebné vytvoriť na špeciálnych školách vhodné pracovné podmienky a zabezpečiť primerané finančné ohodnotenie všetkých skupín zamestnancov od upratovačiek, kuchárok, pedagogických asistentov až po psychológov, špeciálnych pedagógov a ďalších.

PRETO PODPORTE NÁŠ PROTEST A PRIPOJTE SA K NÁM 15.6. O 13:30 V BRATISLAVE!


prejsť na zoznam aktualítPartneri

partner2 partner3 partner4 partner6 partner7 partner1

Sme členmi

partner5 partner6 partner7