Prečo protest?

dátum uverejnenia: 13. 6. 2022
čas: 09:49
kategórie: Zväz

Prečo protest?

Vysokoškolských učiteľov a výskumníkov bude nedostatok

Súčasné diskriminačne nastavené pracovné pomery vysokoškolských učiteľov a výskumných zamestnancov umožňujú ich dlhodobé reťazenie. Spolu s nedostatočným platovým ohodnotením začínajúcich vysokoškolských učiteľov a výskumníkov je to hlavný dôvod, prečo odchádzajú za lepšie platenými pracovnými príležitosťami, často aj do zahraničia. Nedostatočne nastavené sociálne a ekonomické podmienky pre začínajúcich mladých učiteľov a výskumníkov negatívne vplývajú na ich motiváciu, výkon aj duševné zdravie. Podobne aj vysokoškolskí učitelia a výskumníci na konci svojej kariéry odchádzajú do dôchodku s platmi, ktoré patria v porovnaní s ostatnými členskými štátmi EÚ k najnižším.

V ostatných rokoch dochádza k poklesu zamestnancov na verejných vysokých školách o 350 až 450 zamestnancov ročne, čo spôsobuje zníženie kvality vysokých škôl. Kvalita vysokoškolského vzdelávania a budúcnosti Slovenska závisí aj od zlepšenia kvality podmienok pre študentov a zamestnancov slovenských univerzít. 

Aj z tohto dôvodu sa zamestnanci verejných vysokých škôl zúčastnia protestu, ktorý organizuje OZ PŠAV 15. 6.2022. Zo svojich existenčných požiadaviek neustúpime a sme odhodlaní vytrvať do víťazného konca.

PRETO PODPORTE NÁŠ PROTEST A PRIPOJTE SA K NÁM 15.6. O 13:30 V BRATISLAVE!

prejsť na zoznam aktualítPartneri

partner2 partner3 partner4 partner6 partner7 partner1

Sme členmi

partner5 partner6 partner7