Prečo protest?

dátum uverejnenia: 13. 6. 2022
čas: 17:48
kategórie: Zväz

Prečo protest?

Neučiteľskí zamestnanci na univerzitách a priamo riadených organizáciách

Zamestnanci, ako sú upratovačky, informátori a strážnici, údržbári, zamestnankyne ubytovacích oddelení, sekretárky, ekonómky, personalistky, knihovníčky, mzdárky, tajomníčky, ako aj mnoho ďalších neučiteľských zamestnancov zodpovedne si vykonávajúcich svoju prácu sú veľmi potrebnými pre zabezpečenie bezproblémovej prevádzky na verejných vysokých školách (VVŠ) a priamo riadených organizáciách (PRO).

Ich nástupný tarifný plat sa začína pod úrovňou minimálnej mzdy. Priemerný plat neučiteľských zamestnancov nedosahuje ani úroveň priemerného platu na Slovensku. Z tohto dôvodu viacerí odchádzajú za lepšie platenou prácou do iných sektorov hospodárstva alebo do zahraničia, aby mohli zabezpečiť svoje existenčné potreby a priaznivejšie fungovanie svojich rodín. Je najvyšší čas poukázať na to, že bez týchto zamestnancov je ohrozená plynulá prevádzka na univerzitách a PRO.

Kvalita vysokoškolského vzdelávania a budúcnosti Slovenska závisí aj od zlepšenia kvality podmienok pre študentov a zamestnancov slovenských univerzít. Aj z tohto dôvodu sa zamestnanci VVŠ a PRO zúčastnia protestu OZ PŠaV, ktorý bude 15. 6.2022. Zo svojich existenčných požiadaviek neustúpime a sme odhodlaní vytrvať do víťazného konca.

PODPORTE NÁŠ PROTEST A PRIPOJTE SA K NÁM 15.6. O 13:30 V BRATISLAVE!

prejsť na zoznam aktualítPartneri

partner2 partner3 partner4 partner6 partner7 partner1

Sme členmi

partner5 partner6 partner7