Vyjadrenie k vyjadreniam ministra financií ohľadom organizácie nášho protestu

dátum uverejnenia: 17. 6. 2022
čas: 12:36
kategórie: Zväz

Vyjadrenie k vyjadreniam ministra financií ohľadom organizácie nášho protestu

Odborový zväz pracovníkov školstva a vedy na Slovensku sa ostro ohradzuje voči vyjadreniam ministra financií I. Matoviča v relácii Na hrane TV JOJ dňa 16.6.2022, v ktorej naznačil, že strana Smer organizovala náš protest zamestnancov školstva 15.6.2022 v Bratislave a že pomáhala zvážať protestujúcich autobusmi.

Tieto vyjadrenia ministra financií sú nepravdivé a domnievame sa, že sú len jeho snahou o presun pozornosti od vlastnej neschopnosti nájsť finančné zdroje na primerané ohodnotenie zamestnancov školstva a vykrytie zvýšených nákladov na prevádzku škôl a školských zariadení. Protest organizovali zamestnanci Odborového zväzu školstva, dopravu účastníkov zabezpečovali naši regionálni funkcionári a náklady boli hradené výlučne z členských príspevkov našich členov. Uvedené vyjadrenia ministra financií dehonestujú snahu všetkých účastníkov protestu, z ktorých mnohí na protest cestovali dlhé hodiny z celého Slovenska. Zároveň znevažujú hlavný cieľ protestujúcich, ktorým bolo poukázať na dlhodobo nedostatočné financovanie školstva a tým na hazardovanie s budúcnosťou našej krajiny.

Odborový zväz školstva ďalej zdôrazňuje, že náš protest bol čisto odborárskou záležitosťou a nevystúpil na ňom predstaviteľ žiadnej politickej strany či hnutia, čo môže potvrdiť všetkých viac ako 15 000 zúčastnených ľudí. Takúto informáciu sme vyhlásili na proteste a rovnako sme odpovedali všetkým politikom, vrátane I. Matoviča, ktorí chceli na našom proteste vystúpiť. Zároveň ale upozorňujeme, že sme nikomu nemohli brániť sa na proteste zúčastniť. Z tohto dôvodu nemôžeme vylúčiť, že sa v dave medzi protestujúcimi vyskytli aj zástupcovia politických strán. Súčasne sa ale dištancujeme od akýchkoľvek politických aktivít, zbierania podpisov a podobne, ktoré sa na našom proteste mohli diať a ktorým sme žiadnym demokratickým spôsobom nemohli zabrániť.

Pavel Ondek, predseda zväzu

prejsť na zoznam aktualítPartneri

partner2 partner3 partner4 partner6 partner7 partner1

Sme členmi

partner5 partner6 partner7