Je školstvo iba rukojemníkom politických súbojov v súčasnej koaličnej vláde?

dátum uverejnenia: 23. 12. 2021
čas: 13:41
kategórie: Zväz

Je školstvo iba rukojemníkom politických súbojov v súčasnej koaličnej vláde?

Prevzaté z:  Bratislava 22. decembra 2021 (HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)

Presvedčte sa sami! Vypočujte si podcast Hlavných správ, v ktorom sa zhovárame s predsedom Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku Pavlom Ondekom – pozýva Dagmar Vanečková.

https://www.hlavnespravy.sk/je-skolstvo-iba-rukojemnikom-politickych-subojov-v-sucasnej-koalicnej-vlade/2802124  

Signatári Deklarácie 2021, žiadajú vládu, osobitne jej predsedu a ministrov školstva a financií, aby začali konečne riešiť problémy slovenského školstva nie politicky, ale odborne.

V poradí tretiu deklaráciu za fungovania súčasnej vlády podpísali zástupcovia Odborového zväzu školstva, Slovenskej rektorskej konferencie, Rady vysokých škôl, Študentskej rady vysokých škôl, Klubu dekanov fakúlt VŠ SR, Združenia základných škôl Slovenska, Asociácie stredných odborných škôl Slovenska, Asociácie riaditeľov štátnych gymnázií, Združenia odborných učilíšť, špeciálnych škôl a špeciálnych výchovných zariadení Slovenska, Asociácie základných umeleckých škôl SR a Asociácie centier voľného času SR. Reagujú na fakt, že ich požiadavky vypočuté neboli. Koaličné politické strany tým, že školské zákony odhlasúvajú v parlamente politickým rozhodnutím, pričom neberú do úvahy odborné stanoviská vyššie menovaných zástupcov školskej obce, jasne dávajú najavo, že školstvo nie je ich skutočnou prioritou a že v predvolebných sľuboch len ťahali medové motúziky popod fúzy voličov.

Za všetkých nespokojných poskytol Hlavným správam rozhovor predseda Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku Pavel Ondek.

 

prejsť na zoznam aktualítPartneri

partner2 partner3 partner4 partner6 partner7 partner1

Sme členmi

partner5 partner6 partner7