Snem KOZ SR vyjadril podporu protestu školských odborárov

dátum uverejnenia: 19. 5. 2022
čas: 09:50
kategórie: Zväz

Snem KOZ SR vyjadril podporu protestu školských odborárov

Prevzaté z TASR

Snem Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR vyjadruje podporu protestu Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku (OZ PŠaV). Rozhodol o tom v utorok (17.5.) na svojom zasadnutí. TASR o tom informoval Ján Rohár z KOZ SR.

Protestné zhromaždenie školských odborárov sa má uskutočniť na Námestí SNP v Bratislave 15. júna o 13.00 h. "Pedagogickí a nepedagogickí zamestnanci sa nesmú stať rukojemníkmi osobných sporov jednotlivých ministrov vo vláde. KOZ podporuje školských odborárov v štrajkovej pohotovosti, ako aj v plánovanom protestnom zhromaždení," uviedli delegáti Snemu KOZ SR.

Predstavitelia KOZ SR na čele s jeho prezidentom Mariánom Magdoškom aj svojou osobnou účasťou na protestnom zhromaždení vyjadria podporu pre oprávnené požiadavky učiteľov.

OZ PŠaV vyhlásil štrajkovú pohotovosť s tým, že 15. júna sa uskutoční v Bratislave protestné zhromaždenie zamestnancov školstva s cieľom zlepšenia pracovných podmienok vrátane zvýšenia platov o desať percent pre všetkých zamestnancov školstva od 1. júla. Školskí odborári podľa predsedu OZ PŠaV Pavla Ondeka očakávajú, že vláda čo najskôr prehodnotí svoj postoj k školstvu a nájde potrebné financie.

 

 

 

prejsť na zoznam aktualítPartneri

partner2 partner3 partner4 partner6 partner7 partner1

Sme členmi

partner5 partner6 partner7